Тема. Літературна байка. Л.Глібов «Щука»
Мета.
Навчальна: поглибити знання учнів про літературну байку та байкарську спадщину Л.Глібова; вчити учнів розуміти роль гумору в житті людини; виразно і вдумливо читати твори байкаря, коментувати їхній прихований зміст;
розвиваюча: розвивати культуру зв’язного мовлення, творчі, аналітичні здібності, логічне та образне мислення;
виховна: виховувати високі моральні якості, повагу до творчості видатного українського байкаря Л.Глібова, негативне ставлення до несправедливості, брехні , жадності; формувати активну життєву позицію.
Обладнання: портрет Л.Глібова, виставка творів письменника, презентація життя і творчості байкаря (ноутбук); портрети Езопа, І.Крилова.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Т.Л. : літературна байка, алегорія, мораль.
Міжпредметні зв’язки: світова література: байки Езопа, І.Крилова, Жана де Лафонтена.
Глібов – творець правдивих
перлин української літера ... Читати далі »
Категорія: МО гуманітарного циклу | Переглядів: 1369 | Додав: Юлія_С | Дата: 07.12.2014 | Коментарі (0)

Тема. Чарльз Діккенс. «Різдвяна пісня у прозі». Переродження Скруджа як наслідок осмислення свого життя.
Мета: допомогти учням глибше усвідомити гуманістичний зміст та ідейно – художні особливості твору; розвивати навички образного та логічного мислення; артистичні здібності; естетичні смаки, пам'ять учнів; виховувати на засадах гуманістичних загальнолюдських цінностей.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: портрет Ч.Діккенса, збірки його творів, ілюстрації, елементи костюмів та декорацій; аудіозаписи колядок.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Слово вчителя
В Англії існувала така традиція: перед Різдвом у пресі публікували твори з різдвяною тематикою. Діккенс теж написав збірку «Різдвяні оповідання», що побачила світ у 1843 році. У ній відбилися погляди автора на суспільство. Сам письменник розглядав цей твір як соці ... Читати далі »
Категорія: МО гуманітарного циклу | Переглядів: 7108 | Додав: Юлія_С | Дата: 29.03.2012 | Коментарі (0)

М. Метерлінк «Синій птах». Пошуки щастя

Мета. Розкрити зміст п’єси, розвивати навички проблемно-тематичного аналізу; шукати спільне і відмінне в прочитаних творах; розкрити символіку твору, довести, що істина нескінченна, за неї треба боротися, активізувати пізнавальні можливості виховувати старанність і наполегливість у пошуковій роботі; виховувати уважне ставлення один до одного.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форма проведення: проект.
Обладнання: портрет М. Метерлінка; тексти феєрії М. Метерлінка «Синій птах» та драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», ілюстрації до п’єс.
Епіграф «Потрібно вірити в можливість щастя, аби бути щасливим». /Лев Толстой/
Зміст уроку
I. Організаційна частина
1. Слово вчителя (актуалізація опорних знань про проект)
Учні! Сьогодні ми працюємо за проектом. А це значить – працюємо за шістьма «П». (Учні піднімають аркуш паперу з написаними визначенням ... Читати далі »
Категорія: МО гуманітарного циклу | Переглядів: 10985 | Додав: Тетяна | Дата: 08.03.2012 | Коментарі (0)

Урок зарубіжної літератури у 10 класі
Ананова Т.О., вчитель світової літератури

 

     Тема: Шарль Бодлер – пізній романтик і предтеча символізму.
Категорія: МО гуманітарного циклу | Переглядів: 1187 | Додав: Директор | Дата: 04.03.2012 | Коментарі (0)