Вибіркові диктанти і диктанти швидкої дії з використанням перлин народної мудрості
[ Викачати з сервера (97.5 Kb) ]21.12.2011, 17:10
Зібраний матеріал сприяє вивченню рідної мови та розвитку мовленнєвих умінь учнів, збагачуванню їх словникового запасу, логічному мисленню.
 
Дітям подобаються ті види навчальної діяльності, які дають їм матеріал до роздумів, можливість виявляти ініціативу і самостійність, потребують розумового напруження. Пропоновані завдання легко вписуються у структуру уроку. Прислів’я можна подати на початку уроку у вигляді каліграфічної хвилинки. На прикладі одного прислів’я можна повторити декілька правил. Наприклад, при роботі з прислів’ям «Рідна мати високо змахує, а помалу б'є» можна повторити правила вживання апострофа, кома перед сполучником а, написання прислівників разом і окремо, запропонувати дітям знайти однорідні члени речення, підкреслити підмет і присудок, встановити зв'язок між словами у реченні, розібрати слова за будовою, зробити аналіз слова як частини мови, а також провести вибірковий диктант і диктант швидкої дії.
 
При вивченні частин мови можна на прикладі прислів’їв провести вибірковий диктант. Також до цього виду роботи можна звернутися, коли діти вивчають однину і множину іменників.
Категорія: Початкові класи | Додав: Директор
Переглядів: 1158 | Завантажень: 418 | Рейтинг: 5.0/1